Výtvarná výchova - knihy pro středoškoláky

African Tribal Designs

Kniha obsahuje 376 afrických ornamentů, které jsou zde nejen v tištěné, ale i v elektronické podobě na CD. Tato kolekce s geometrickými, zvířecími i rostlinnými motivy může být vhodnou pomůckou při výtvarné výchově, líbit se však bude nejen výtvarníkům, ale i ostatním milovníkům africké kultury.

Adinkra Symbols

Kwamena Buckman
Adinkra je kolekcí tradičních symbolů vyjadřujících společenské hodnoty, lidské vlastnosti a filozofii místní kultury v Ghaně. Symboly jsou používány pro dekoraci oblečení i jiných předmětů určených především pro zvláštní příležitosti. Množství místních organizací je užívá také jako své logo. Tato publikace může jistě nalézt uplatnění při hodinách výtvarné výchovy. Symboly jsou jednoduché, proto se dají velmi dobře použít při dekoraci například keramických předmětů či látek.

Hands-on Africa - Art activities for all ages

Yvonne Y. Merrill
Publikace je inspirovaná uměním subsaharské Afriky, které je zde prezentováno prostřednictvím výtvarných činností, které jsou jistě zajímavé a atraktivní jak pro děti, tak i pro dospělé. O africkém umění si v této knize můžete nejen přečíst, ale i si ho vyzkoušet v praxi. K dispozici je vám více než 40 nenáročných výtvarných aktivit s podrobným popisem postupu a obrázkem.

African Crafts with step-by-step instructions

Lynne Garner
Zajímalo vás někdy, jak vznikají překrásné africké látky, keramika nebo jak se vyrábějí africké nástroje? Kniha African Crafts vám pomůže odhalit nejen to, ale také například výrobu afrických masek a vyšívaných látek. V každé kapitole je popsán a ilustrován výrobní postup, který je doplněn o stručnou historii afrického umění a kultury.

African Designs of Nigeria and the Cameroons

Caren Caraway
Černobílé africké kresby inspirované uměním afrických kmenů, jejichž kultura po staletí vzkvétala na území dnešní Nigerie a Kamerunu.