Kolekce knížek s fotografiemi Afriky, tak, jak ji vidí místní děti - knihy pro malé děti

A is for Africa

Ifeoma Onyefulu

Originální pohled na pestrost Afrického kontinentu pomocí fotografické abecedy zachycující nejtypičtější obrázky afrického života.

Ebele´s Favourite - A Book of African Games

Ifeoma Onyefulu

Africká dívka Ebele přemýšlí, jakou hru by mohla hrát se svou sestřenicí, která ji brzy přijede navštívit. Povídka je doprovázena popisem a fotografiemi jednotlivých her.

My Grandfather is a Magician - Work and wisdom in an african village

Ifeoma Onyefulu

V dětských očích vypadá každé povolání lákavě, nejzajímavější je však povolání dědečka – místního léčitele, který zná léčivé účinky rostlin a stromů. Kniha dětem s pomocí krásných fotografií přibližuje tradiční povolání lidí žijících v tradiční africké vesnici.

Welcome Dede! - An African Naming Ceremony

Ifeoma Onyefulu

Africké jméno může o jeho nositeli říci mnoho: odkud je, z jaké je rodiny, jaký den v týdnu se narodil i jaké okolnosti doprovázely jeho narození. Proto je vybírání jména pro africkou rodinu velikou událostí. Malému Amarlai se právě narodila sestřenice. Jaké jméno však dostane? Kniha dětem s pomocí krásných fotografií přibližuje africkou tradici vybíraní jmen a oslavy, které tuto událost provázejí.

Chidi Only Likes Blue - An Africa Book of Coulours

Ifeoma Onyefulu

Malý Chidi pokaždé tvrdí, že jeho oblíbená barva je modrá, protože má rád modré nebe a jeho oblíbené šaty jsou také modré. Ale zná i ostatní barvy? Jeho starší sestra Nneka se rozhodne, že ho naučí devět dalších barev, které jsou v jeho vesnici k vidění. Africká vesnice, to přece není jen modrá barva, ale také zlatá jako maminčiny šperky, zelená jako listy palem nebo růžová jako květiny, které rostou okolo domu. Kniha dětem s pomocí krásných fotografií přibližuje pestrobarevnost africké vesnice a života v ní.

Emeka´s Gift - An African Counting Story

Ifeoma Onyefulu

Emeka jde navštívit svou babičku a chce ji přinést ten nejhezčí dárek. Cestou po tržnici vidí spoustu krásných věcí – čtyři nová košťata, šest korálkových náhrdelníků, osm džbánů na vodu. Čím víc se blíží k babičce, tím víc věcí na trhu objevuje. Nakonec jí dá ten nejkrásnější dárek ze všech. Kniha děti s pomocí krásných fotografií učí jednoduchému počítání a přibližuje jim život v africké vesnici.

Saying Goodbye - A Special Ferewell to Mama Nkwelle

Ifeoma Onyefulu

Malý chlapec Ikenna popisuje obřad, při kterém se se svou rodinou a příbuznými naposledy loučí se svou prababičkou. Ví, že vzpomínky na ni si uchová navždy. Kniha děti s pomocí krásných fotografií velmi citlivě seznamuje s tradičním pohřebním obřadem kmene Igbo.

Here Comes Our Bride! - An African Wedding story

Ifeoma Onyefulu

Malý chlapec pozoruje přípravy na tradiční africkou svatbu jeho strýčka. Nikdy ještě na svatbě nebyl a tak se na ni velice těší a o všechno se zajímá. S pomocí krásných fotografií se s tradiční nigerijskou svatbou mají možnost seznámit i čtenáři této zajímavé knížky.

Nii Kwei´s Day - From Dawn to Dusk in a Ghanian City

Francis Provencal and Catherine McNamara

Kniha popisuje každodenní život malého chlapce žijícího ve městě Accra, hlavním městě Ghany. Fotografie ho zachycují při raním úklidu dvorku, cestě do školy, hodině matematiky i odpolední hře s kamarády. Podobá se váš život tomu jeho? Kniha dětem s pomocí krásných fotografií přibližuje typický den v životě Nii Kwei, malého ghanského chlapce.

One Child One Seed - A South African Counting Book

Kathryn Cave, In association with Oxfam

Jedno dítě, jedno dýňové semínko. Dvě ruce potřebné na zasazení semínka. Tři rady, jak se o něj starat. Nothando si zasadila dýňové semínko a jak dýně roste, tak se Nothando učí počítat. Zábavná knížka s krásnými fotografiemi přibližujícími jihoafrickou vesnici a život v ní.