Historie / Geografie

Knihy pro středoškoláky

LUBA - The Heritage Library of African Peoples

Mary Nooter Roberts, Ph.D., Allen F. Roberts, Ph.D.

Lidé z kmene LUBA žijí v provinciích Shaba a Kasai v dnešním Kongu. Jejich domovem jsou rozlehlé savany, ale i lesy. Prostřednictvím této knihy máte možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací nejen o lidech z kmene LUBA a jejich způsobu života, ale i o historii, tradicích, kultuře a umění tohoto regionu.

NDEBELE - The Heritage Library of African Peoples

Elizabeth Ann Scgneider, Ph.D.

Lidé z kmene NDEBELE žijící na území Jižní Afriky, jsou známí především svým uměním. Turisty z celého světa fascinují překrásné barevné geometrické obrazce dekorující stěny domů nebo vyšívané slavnostní oděvy. Prostřednictvím této knihy máte možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací nejen o lidech z kmene NDBELE a jejich způsobu života, ale i o historii, tradicích, kultuře a umění tohoto regionu.

MBUTI - The Heritage Library of African Peoples

Onukaba A. Ojo, Ph.D.

Lidé z kmene MBUTI, známí spíše pod označením Pygmejové, jsou původem kočovní lovci, kteří žijí v deštném pralese na území dnešního Konga. Dosahují velice malého vzrůstu a jsou známí svou vytrvalostí a odolností. Také díky tomu Pygmejové dodnes slouží jako námět mnoha knih, filmů a kreseb. Prostřednictvím této knihy máte možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací nejen o lidech z kmene MBUTI a jejich způsobu života, ale i o historii, tradicích, kultuře a umění tohoto regionu.

KONGO - The Heritage Library of African Peoples

Chika Okeke, M.F.A.

Bakongo, což v místním jazyce znamená „Lidé z Konga“, žijí na území dnešní Angoly a Konga. Prostřednictvím této knihy máte možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací nejen o lidech z kmene KONGO a jejich způsobu života, ale i historii, tradicích, kultuře a umění tohoto regionu.

A Sudanese Family - Journey between two worlds

Erika F. Archibald

V této knize se setkáte s rodinou Nuer, původem z jižního Súdánu, která kvůli občanské válce musela uprchnou ze svého domova do Spojených Států Amerických. Dozvíte se, jak se rodině podařilo zvyknout si na novou zemi a kulturu a skloubit svůj nový život se svými starými kulturními tradicemi